Czy praca w sektorze IT jest dla każdego? 

Sektor IT jest jedną z najbardziej ekscytujących, dynamicznych i szybko rozwijających się branż. Jest także jednym z największych pracodawców i oferuje szeroki wybór stanowisk dla osób o różnym poziomie doświadczenia i wykształcenia. Zainteresowany? W takim razie wejdź na intely.pl i dowiedz się więcej! 

Czy jest to praca dla każdego? Niekoniecznie. Niektórzy uważają, że praca z komputerami nie przychodzi im naturalnie, a dla innych jest to niewiarygodnie trudne. Trzeba też umieć myśleć analitycznie, ponieważ programowanie wymaga umiejętności rozbijania problemów na mniejsze części i systematycznego ich rozwiązywania. Podczas kodowania nie ma miejsca na błędy!

Czy masz predyspozycje do technologii?

Specjaliści IT muszą umieć pracować z technologią i rozumieć jej zastosowania. Muszą jednak także umieć komunikować się z użytkownikami nietechnicznymi i wyjaśniać złożone koncepcje w prosty sposób. Ponadto od wielu informatyków wymaga się wykonywania więcej niż jednego zadania w tym samym czasie – np. programowania przy jednoczesnym odbieraniu telefonów – dlatego umiejętności wielozadaniowe są niezbędne.

Czy lubisz pracować z ludźmi?

Sektor IT jest zaludniony przez maniaków komputerowych, którzy uwielbiają przebywać przy komputerach przez cały dzień, ale większość stanowisk w branży IT wymaga licznych kontaktów z innymi ludźmi – od klientów po współpracowników i sprzedawców. Jeśli chcesz odnieść sukces w tej branży, będziesz potrzebować dobrych umiejętności komunikacyjnych i zdolności do dobrej współpracy z innymi.

Czy jesteś gotów zaakceptować zmiany?

Technologia nieustannie się rozwija, a zmiany w oprogramowaniu i platformach sprzętowych nie mają końca. Jeśli nie czujesz się komfortowo, pracując codziennie nad czymś nowym lub nieznanym, to ta kariera nie jest dla Ciebie, ponieważ szybko stanie się frustrująca, gdy będziesz próbował nadążyć za wszystkimi nowościami, które pojawiają się codziennie we współczesnym świecie.