Jaki zestaw mebli do ogrodu sprawdzi się najlepiej?

Meble ogrodowe są jednym z tych elementów wyposażenia, po które z chęcią sięga każdy, kto tylko posiada wokół swojego domu kawałek zielonego terenu albo nawet obszerny taras w nowoczesnym apartamentowcu. Nic dziwnego – pozwalają na odpoczynek na łonie natury i cieszą swoim eleganckim wyglądem, który pięknie ozdabia zieloną przestrzeń. Które zatem wybrać?

Klasyczny zestaw z narożnikiem

Narożniki są wyjątkowo chętnie wybieranymi meblami, zarówno do ogrodów, jak i do salonów. Zapewniają dużą ilość miejsca do siedzenia czy drzemania, są wygodne i prezentują się bardzo okazale, co bez wątpienia decyduje o ich popularności.

W zestawach mebli ogrodowych świetnie sprawdzają się podczas większych przyjęć na otwartej przestrzeni. Zapewniają miejsce do siedzenia nawet kilku osobom, a uzupełniając je fotelami, możemy bez problemu zorganizować nawet duże, rodzinne lub przyjacielskie spotkanie.

Innowacyjny, okrągły zestaw

Narożnik automatycznie narzuca nam stylizację ze względu na swój kształt. Jednak wcale nie musimy sięgać po klasyczne prostokąty i kwadraty! Równie dobrym pomysłem może być wybór innowacyjnego zestawu o zaokrąglonym kształcie.

Składa się z foteli z zadaszeniem i trzech puf: jednej okrągłej, która może zająć środek, a także dwóch przypominających ćwiartki koła. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy ogromną ilość możliwości w ustawianiu i przestawianiu zestawu. Możemy stworzyć z niego duże koło, które posłuży jako miejsce do drzemki, albo zamienić na kilka miejsc do siedzenia. Co więcej, taki zestaw prezentuje się bardzo designersko i nie zajmuje wiele miejsca.