Rodzaje etykiet i naklejek stosowanych w różnych branżach na rynku

Etykiety i naklejki to dobry sposób na przyciągnięcie uwagi klientów, obrandowanie swojej firmy i promocję produktów. Na rynku istnieje wiele rodzajów etykiet i naklejek, które są używane powszechnie przez liczne branże i działalności. 

Naklejka z patentem 

Ten rodzaj naklejki jest wykonywany poprzez nadruk bezpośrednio na materiale z logo, danymi kontaktowymi itp. a następnie dodanie warstwy lakieru w celu ochrony przed zużyciem. Ten rodzaj naklejek może być stosowany do wszystkiego, od opakowań produktów po materiały promocyjne.

Etykieta drukowana 

Są to etykiety, które zostały wydrukowane na papierze lub kartonie, a następnie przyklejone do produktu lub przedmiotu za pomocą kleju.

Etykieta z folii termokurczliwej

Folia termokurczliwa to folia z tworzywa sztucznego, która jest podgrzewana i owijana wokół produktów przed zaklejeniem paskiem samoprzylepnym. Etykiety na folię termokurczliwą mogą być drukowane bezpośrednio na samej folii lub na papierze i owijane wokół folii termokurczliwej po jej nałożeniu na przedmiot.

Banery

Banery są zwykle wykonane z banerów winylowych, ale mogą być wykonane z innych materiałów, takich jak banery papierowe zbyt w zależności od potrzeb aplikacji wymaganych dla każdej roli pracy lub przemysłu, gdzie muszą być stosowane na przykład w sklepach detalicznych do celów promocyjnych itp. Banery są dostępne w różnych rozmiarach, począwszy od małych banerów stołowych aż do banerów ściennych o pełnej wysokości, które mogą być wykorzystywane do celów wewnętrznych i zewnętrznych. Mogą służyć do promocji marki, reklamy wydarzenia lub po prostu jako dekoracja.

Jak widzisz rodzajów etykiet jest całkiem sporo. Gdybyś się zdecydował skorzystać z takich rozwiązań, możesz zgłosić się do odpowiednich firm na rynku, do których zadań zalicza się drukowanie naklejek oraz ich projektowanie, na użytek firm.