Co to jest przepływowy podgrzewacz wody?

 Przepływowe elektryczne podgrzewacze wody zapewniają ciepłą wodę na „żądanie”. Podgrzewają wodę w miarę jej używania, więc nie ma potrzeby czekania na napełnienie zbiornika. Przepływowe elektryczne podgrzewacze wody są również znane jako bezzbiornikowe elektryczne podgrzewacze wody.

Jak działa przepływowy elektryczny podgrzewacz wody

Przepływowe elektryczne podgrzewacze wody posiadają elementy grzewcze, które są w bezpośrednim kontakcie z zimną wodą wodociągową, która wpływa do urządzenia. Nie ma zbiorników magazynowych; zamiast tego, elementy grzewcze wykorzystują energię elektryczną do podgrzewania zimnej wody kranowej w trakcie jej przepływu. Ciepła woda wypływa z kranów urządzenia w stałej temperaturze do momentu odcięcia przepływu – nawet jeśli najpierw schładza się przez kilka minut lub dłużej.

Charakterystyka przepływowego elektrycznego podgrzewacza wody

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody mają kilka cech:

Nie posiadają zbiorników magazynowych. Zamiast tego, podgrzewają zimną wodę z kranu, gdy tylko się do nich dostanie, a następnie dostarczają ją bezpośrednio w stałej temperaturze, aż do momentu wyłączenia przepływu.* Ponieważ nie ma zbiorników magazynowych, mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu w domu- zazwyczaj bezpośrednio przed ujściem wody np. pod zlewem.