Kosmetyki przeciwzmarszczkowe — na jakie składniki warto zwrócić uwagę?

Na twojej twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki, a może chcesz opóźnić proces starzenia się skóry? W takim razie w twojej kosmetyczce nie może zabraknąć kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Ich wybór nie powinien jednak być przypadkowy. Sprawdź, jakie składniki pomogą ci w osiągnięciu efektu odmłodzonej skóry.

Retinol

Retinol to witamina A w czystej postaci. Taki składnik w kosmetykach ze strony https://www.sesderma.pl/ działa odmładzająco na skórę na kilka sposobów. Dzięki złuszczaniu naskórka przyczynia się do wymiany obumarłych komórek na nowe. W rezultacie skóra jest oczyszczona i zregenerowana, co zapewnia młody wygląd. Ponadto retinol stymuluje produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry.

Kwas hialuronowy

Ilość kwasu hialuronowego w ludzkim organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. Skutkiem niedoborów związku, który jest odpowiedzialny m.in. za prawidłowe nawilżenie skóry, jest pojawienie się zmarszczek. Dzięki kosmetykom z kwasem hialuronowym można nie tylko zminimalizować widoczność pierwszych objawów starzenia się skóry. W przypadku regularnego stosowania można zauważyć również np. poprawę elastyczności skóry i przywrócenie blasku.

Kwas migdałowy

W świecie kosmetologii kwas migdałowy cieszy się naprawdę dużą popularnością. Dzięki obecności tego składnika można liczyć na złuszczenie naskórka i dokładne oczyszczenie skóry. Ponadto specyfiki z oferty marki Sesderma spłycają zmarszczki i poprawiają jędrność skóry. Na dodatek kwas migdałowy ze względu na regulację produkcji łoju świetnie sprawdza się w przypadku problemów z trądzikiem.