Do czego służą płytki Arduino?

Arduino to popularna platforma do tworzenia mikrokontrolerów. Płytki Arduino są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i cenach. Mogą być używane do sterowania różnego rodzaju systemami, takimi jak silniki, światła i czujniki. Świetnie sprawdzają się one również do nauki kodowania, ponieważ ułatwiają tworzenie interaktywnych projektów.

Niektóre z ich najpopularniejszych zastosowań tych płytek to:

  • Budowanie robotów – płytki Arduino pozwalają stworzyć roboty, które mogą robić wszystko, od gry w piłkę po podnoszenie przedmiotów.
  • Automatyka domowa – umożliwiają między innymi zdalne sterowanie światłami, zasłonami okiennymi i innymi urządzeniami domowymi.
  • Zautomatyzowane czujniki dla domu – dzięki Arduino możesz skonfigurować czujniki, które będą wysyłać powiadomienia, gdy coś się stanie w Twoim domu – na przykład, gdy ktoś będzie próbował się włamać lub gdy temperatura stanie się zbyt wysoka lub niska.
  • Stacje pogodowe – przy odrobinie wiedzy programistycznej można podłączyć płytkę Arduino do stacji pogodowej i używać jej do monitorowania temperatury, prędkości wiatru i innych warunków wokół domu lub budynku biurowego za pomocą prostego wyświetlacza LCD lub aplikacji na smartfonie.