Jakie rzutniki i projektory do biura?

 

Projektory są bardzo ważne w wielu biurach, ponieważ dzięki nim można pokazywać różne dokumenty i prezentacje. Na co jednak trzeba zwrócić uwagę przeglądając liczne rzutniki i projektory?

Jakie parametry są najważniejsze?

 

Najważniejszymi parametrami, którymi odróżniamy wysokiej klasy rzutniki od tych budżetowych, są jasność i rozdzielczość. Jasność określana jest za pomocą lumenów. Im wyższa ich liczba, tym jaśniejszy będzie obraz na Twoim ekranie. Należy zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje lumenów: ANSI lumeny (American National Standards Institute) lub lumeny o wysokim kontraście (high contrast).

 

Rozdzielczość to kolejny ważny parametr, na który szczególnie zwracamy uwagę wybierając rzutniki, niekiedy, niesłusznie jedyny. Jeśli chcesz oglądać filmy w jakości HD, to zaleca się wziąć co najmniej rozdzielczość Full HD (1920×1080px). Jeśli jednak potrzebujesz projektora do użytku biurowego, to rozdzielczość 720p będzie wystarczająca.

Ile powinniśmy zapłacić za projektor?

Ceny za rzutniki są zróżnicowane w zależności od ich funkcjonalności i jakości użytych materiałów konstrukcyjnych. Na przykład Epson Powerlite Pro G5600W oferuje imponujący poziom jasności nawet w słabych warunkach oświetleniowych (2000lm), dzięki czemu nadaje się zarówno do użytku w kinie domowym, jak i do celów prezentacyjnych na spotkaniach biznesowych czy w salach lekcyjnych. Wybór mamy naprawdę szeroki, bowiem ceny mogą wynosić o 1,5 tys. do nawet kilku tys. złotych.