Okna PCV – kilka porad przed wyborem

Wybór okien powinien być dopasowany do konkretnej nieruchomości. Powinien odpowiadać jej metrażowi, układowi pomieszczeń oraz oczekiwaniom przyszłych mieszkańców. Poniżej udzielamy porad związanych z wyborem okien PCV, obecnie jednymi z najchętniej wybieranych.

Okna PCV w Twoim domu 

Odmienne okna należy wybierać w zależności od stopnia hałasu w danej okolicy. Do centrów miast oraz lokalizacji o podwyższonej głośności, należy wybierać okna o współczynniku izolacji akustycznej na poziomie nawet 45 db. Poza obszarami zabudowanymi oraz w spokojnej okolicy wystarczą okna 30-32 db. 

Izolacja termiczna jest ważna z uwagi na komfort lokatorów w okresie zimowym. W bezpośredniej okolicy okien odchodzi do największych ubytków ciepła. Dlatego warto wybierać okna dopasowane do typu budownictwa i stopnia izolacji ścian. Warto w trakcie zakupów zwrócić uwagę na parametr uW (współczynnik przenikania ciepła) danej ramy, szyby okiennej oraz całego okna. 

Polecane okna plastikowe Poznań ceny

Okna plastikowe mogą być wykonane z różnych tworzyw. Oprócz konwencjonalnych modeli PCV znajdziesz też okna wykonane z materiałów estetycznych – na przykład imitujących drewno lub kompozyty. Warto też zwrócić uwagę czy interesujące Cię okno posiada atest PZH lub inne certyfikaty potwierdzające jakość jego wykonania.

Najlepiej wypadają okna pokryte warstwami zabezpieczającymi przed promieniami UV; nawet największe upały nie powodują zmian w strukturze ich powierzchni ani kolorze. Polecamy okna plastikowe – ceny poszczególnych egzemplarzy są bardzo konkurencyjne, co skłania do zakupu i montażu.