Przydomowa oczyszczalnia ścieków – wady i zalety

Coraz więcej mówi się o ekologii. Chętnie wykorzystujemy innowacyjne systemy i technologie, które pozwalają nam pielęgnować naszą planetę na wiele różnych sposobów. Jednym z ekologicznych rozwiązań są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jakie są wady i zalety takiej instalacji? 

Wady biologicznej oczyszczalni

Jedną z największych wad jest wysoka cena instalacji. Wydatek znacznie przekracza koszty montażu klasycznego, betonowego szamba. Warto mieć jednak na uwadze, że inwestycja zwraca się już po 3-4 latach użytkowania biologicznej oczyszczalni.

Wśród innych wad przydomowej oczyszczalni ścieków wymienia się:

  • wysokie wymagania przestrzenne – aby urządzenia mogły odpowiednio filtrować nieczystości, muszą być rozmieszczone dość szeroko,
  • czasochłonne i skomplikowane formalności przy budowie.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – dlaczego się opłaca?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo przydatna i tania w eksploatacji. Nieczystości zamieniane są w wodę bez zapachu i koloru, która może być odprowadzana do gleby bez szkody dla środowiska naturalnego.

Montaż oczyszczalni to gwarantowane oszczędności. Nie trzeba martwić się regularnym wypompowywaniem nieczystości z szamba. Urządzenie robi to automatycznie. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków nie wydziela przykrych zapachów typowych dla szamba betonowego. 

Budową przydomowych oczyszczalni ścieków zajmuje się Inter Progress. Firma oferuje kompleksowe usługi doradcze – również w zakresie dofinansowań. O jej działaniach przeczytasz na stronie https://interprogress.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/.

Czy biologiczna oczyszczalnia to rozwiązanie dla Ciebie? Jeśli los naszego środowiska nie jest Ci obojętny i zależy Ci na oszczędnościach, koniecznie rozważ tę opcję!