Sukienka na letni wieczór – co zarzucić na górę

W warstwowaniu jest sztuka, zwłaszcza jeśli chodzi o sukienki letnie – a my pomożemy Ci ją opanować. W tym poradniku dowiesz się, jak stworzyć idealnie warstwowy strój, korzystając z naszych porad dotyczących stylu i ulubionych elementów do takich outfitów na letnie noce i wieczory.  

Dlaczego warto wiedzieć, co i jak dorzucić do letniej stylizacji z sukienką w roli głównej?

O tej porze roku, jaką jest lato – stylizacje na chłodniejszą pogodę to ostatnia rzecz, o której myślimy… dopóki nie zajdzie słońce i zaczniemy czuć chłód w powietrzu (!). Właśnie dlatego warto docenić nakładanie warstw — pozwala na powrót do dłuższych rękawów i cieplejszych elementów stylizacji, a jednocześnie zawiera letnie ubrania, takie jak sukienka w kwiaty i inne kreacje, które można odnaleźć w modnych butikach jak LaLaLa.   Owszem – opanowanie sztuki nakładania warstw, zwłaszcza jeśli chodzi o sukienki letnie może być trudne, ale jeśli zostanie to zrobione dobrze, zostaniesz nagrodzona w równym stopniu ciepłem i stylem. Aby pozbyć się zgadywania, mamy dla Ciebie gotowe pomysły na stroje, które zademonstrują fajne i proste strategie na tego typu stylizacje.

Warstwowanie letniej stylizacji na zasadzie kontrastu

Nałożenie dwóch wzorów na siebie jest mocnym i wyrazistym pomysłem na outfit letnią, wieczorową porą. Równocześnie jednak zaskakująco łatwo jest to zrobić. Kluczem jest wybór spośród uzupełniających się palet – patrząc na kolory, ale i wzór. Dla przykładu – śmiałość którą mają sukienki letnie w jaskrawych kolorach, może zostać umiejętnie złagodzona poprzez delikatny odcień koszuli, czy żakietu. Z drugiej strony – delikatna sukienka w kwiaty może być podrasowana skórzaną ramoneską. W takim budowaniu warstw chodzi o zrównoważenie łagodności i dzikiego charakteru, a następnie ugruntowanie wyglądu kilkoma naturalnymi elementami.

Jakie akcesoria wybrać do stylizacji warstwowej na bazie kontrastu?

  • kopertówka nude,
  • czarne czółenka,
  • słomkowy kapelusz.

  Możliwości są ogromne – ale ostatecznie powinno być to dopasowane również do okoliczności, w jakich Twoja stylizacja zostanie użyta.

Grzeczna sukienka w kwiaty i reszta z charakterem – wakacyjny outfit z warstwami

Wymieszaj na pozór nie pasujące do siebie elementy ubrań – a zdziwisz się, jak fajnie może to wyglądać! Jeśli chodzi o sukienki letnie – ta sztuczka dotyczy tekstury i ponownie tworzenia kontrastu. Nakładanie tej samej tekstury od stóp do głów może być pozbawione wymiaru, bez względu na to, jak ładna jest Twoja sukienka w kwiaty. Warto o tym pomyśleć, gdy szykujesz mega strój na chłodniejszą pogodę. Skórzane botki, kardigan z wełny merynosów – te elementy mogą znakomicie dopełnić sukienki letnie w późne wakacje. Jeśli wolisz – dopełnij sukienkę płóciennym trenczem, albo bawełnianą koszulą. W każdym z tych przypadków uzyskasz przyjemną mieszankę ciężarów i krojów, od dopasowanych do bardziej płynnie przechodzących między sobą elementów.

Patrz na sukienki letnie i na proporcje przy warstwowaniu

Odpowiednie proporcje są ważne przy układaniu warstw bez względu na to, czy bazą jest sukienka w kwiaty, czy cokolwiek innego. Niemniej jednak sukienki letnie potrafią mieć tak wymyślne fasony, że w tym przypadku nabiera to jeszcze większego znaczenia. Standardem jest rozpoczęcie od krótkiej warstwy spodniej i stopniowe wydłużanie – ale ten wygląd możesz odwrócić w letnich stylizacjach, aby uzyskać całkiem świeżą perspektywę. Możesz więc śmiało postawić na maxi i wykorzystać tę najdłuższą warstwę jako podstawę, a następnie dołóż przyciętą kurtkę. Powinno wyjść naprawdę fajnie, zwłaszcza jeśli będziesz pamiętać również o wcześniejszych wskazówkach, które już zostały ujęte w tym poradniku.

Warstwy w letnich stylizacjach – daj się ponieść!

Jak widać – sukienka w kwiaty, czy inne sukienki letnie które chcesz założyć na nocną imprezę na plaży, czy inną okazję wakacyjną – są do okiełznania, jeśli chodzi o warstwy. Sęk w tym, by nauczyć się, jak zapewnić sobie pożądany komfort cieplny, bez uszczerbku względem stylu. Teraz już wiesz jak do tego podejść.