Transportery dla psów

Podróże ze zwierzętami to prawdziwa przyjemność dla wszystkich właścicieli czworonogów. Jednak nie zawsze piesek jest na tyle duży i wytrzymały, by mógł spokojnie odbywać długa podróż. Na dodatek zawsze trzeba zadbać o jego wygodę. W takich przypadkach szczególnie polecane są transportery dla piesków.

Psia torba

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów transporterów jest torba, do której możemy włożyć małego pieska. Torby zazwyczaj mają otwartą część z tyłu i z przodu, dzięki czemu zwierzę może wystawić główkę na zewnątrz i oglądać przesuwający się wokół niego świat. W środkowej części są z kolei zamykane, co uniemożliwia pupilowi nagłą ucieczkę.

Takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem dla małych, lekkich piesków na krótkie wyjścia. Sprawdzi się także, jeśli musimy udać się z chorym zwierzakiem do weterynarza.

Duży kwadratowy transporter z materiału

Alternatywą dla klasycznej psiej torby jest duży transporter o kwadratowej podstawie, wykonany w całości z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału. To świetny sposób szczególnie na dłuższą podróż z psem średniego rozmiaru. Taki transporter nie tylko ułatwia przenoszenie zwierzęcia, ale też może zapewnić mu wygodne i jednocześnie bezpieczne miejsce w samochodzie. Wystarczy zabezpieczyć transporter na siedzeniu, aby pies po prostu w nim pozostał przez całą podróż w komfortowych warunkach.

Dopasuj transporter!

Każdy z dwóch przedstawionych rodzajów transporterów może się doskonale sprawdzić, o ile dobrze dopasujesz go do wielkości psa oraz długości i rodzaju podróży. Jeśli nie jesteś pewien, który sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku, zawsze może zapytać o radę specjalistów, których zatrudnia sklep zoologiczny Warszawa. Bez wątpienia poradzą sobie z dopasowaniem transportera do twojego ulubieńca.