Baleyage- czy ciągle jest modny?

Baleyage, czyli technika koloryzacji włosów, która polega na podkreśleniu odrostów włosów ciemniejszym kolorem, tworząc w ten sposób fryzurę o dużej objętości, w przeciwieństwie do płaskiej. Beyonce i Kim Kardashian, które wykorzystują ją do nadania swoim fryzurom nowej objętości. Niektórzy styliści twierdzą jednak, że technika ta wychodzi z mody.

 

Ciężko jest określić, kiedy ostatnio widziałaś kogoś, kto nosi baleyage. Niektórzy uważają, że to dlatego, że technika ta staje się staromodna i przestarzała. Jest jednak wiele osób, które nadal ją uwielbiają i kontynuują farbowanie włosów tą techniką. Wiele osób uważa, że ta metoda daje im więcej objętości i tekstury niż jakakolwiek inna, więc nie są jeszcze gotowi, by z niej zrezygnować.

 

Niektórzy wolą nawet sombre od balejażu, ponieważ odrosty łatwiej jest potem ukryć. W przypadku tradycyjnego balejażu, na włosach pozostaje zazwyczaj nadmiar barwnika u nasady, którego trudno się pozbyć bez rozjaśniania i uszkadzania włosów. W przypadku sombre, wystarczy nałożyć toner na odrosty, gdy zaczną one odrastać.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie howwear.pl