Co daje nam plank?

Plank to ćwiczenie, które wielu z nas dobrze zna – to prosty ruch, który nie tylko wzmacnia twój rdzeń, ale także buduje mięśnie ramion i nóg. Plank ma tę dodatkową zaletę, że jest ćwiczeniem, które możesz wykonywać wszędzie: w biurze, w domu, a nawet na wakacjach!

 

Łatwo zrozumieć, dlaczego plank jest popularnym ćwiczeniem – ale często trudno się go trzymać. To prawdopodobnie dlatego, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, co plank ma im do zaoferowania.

 

Aby utrzymać motywację i zmaksymalizować korzyści, jakie możesz uzyskać z tego ruchu, oto trzy rzeczy, które powinieneś wiedzieć o plank:

 

  1. Oprócz budowania mięśni w górnej części ciała i wzmacniania rdzenia, side plank celuje również w twoje skośne mięśnie. To pomoże ci dać te godne pozazdroszczenia abs (i sprawi, że te uchwyty miłosne będą mniej oczywiste).

 

  1. Kolejną wspaniałą rzeczą w side plank jest to, że poprawia równowagę i koordynację. Będziesz w stanie zrobić inne aktywności fizyczne łatwiej po pracy na tym ruchu regularnie.

 

  1. Wreszcie, plank jest świetnym sposobem na rozładowanie stresu – w końcu trzymasz się tylko jednym ramieniem!

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie jasportowiec.pl