Czy powinniśmy jeść przed treningiem?

Czy powinieneś jeść przed treningiem, czy nie, to ważne pytanie dla wielu sportowców, a odpowiedź nie zawsze jest prosta. Niektórzy ludzie są głodni zaraz po przebudzeniu, ale dla innych zjedzenie pełnego posiłku przed zajęciami z kręcenia to jak proszenie się o rozstrój żołądka. Na szczęście nie ma potrzeby, aby śniadanie (lub lunch, lub kolacja) było twoim ostatnim posiłkiem dnia wokół czasu treningu – jeśli zamierzasz być aktywny w ciągu najbliższych kilku godzin i chcesz pozostać zasilany przez cały następny trening, oto kilka pomysłów, które mogą pomóc ci poczuć się lepiej:

 

* Zjedzenie czegoś małego (jak batonik granola) z węglowodanami i białkiem co najmniej godzinę przed aktywnością może pomóc przygotować organizm do ćwiczeń. Mały posiłek da Twojemu układowi trawiennemu czas na powolne pozbycie się wszelkich pokarmów na swojej drodze podczas treningu.

 

* Jeśli wiesz, że będziesz ćwiczyć wkrótce po zjedzeniu większego posiłku, spróbuj odłożyć na bok porcję, która nie zepsuje się, jeśli zajmie dłużej niż oczekiwano, aby zakończyć. Nie będziesz chciał wyrzucać jedzenia, jeśli i tak jesteś w środku robienia czegoś aktywnego.

 

* Nie zapominaj o nawodnieniu! Ważne jest, aby pozostać nawodnionym nawet bardziej niż zwykle, gdy spożywasz jedzenie i wodę na

Więcej porad znajdziesz na stronie hobbyhood.pl