Elektryczna szczoteczka do zębów- czy warto?

Pierwsze elektryczne szczoteczki do zębów zostały wprowadzone w latach 60. i od tego czasu ich popularność rośnie, a niektóre badania sugerują, że mogą być nawet dwa razy bardziej skuteczne niż szczoteczki manualne. Szczoteczki te są szczególnie pomocne dla osób z artretyzmem lub o ograniczonej sprawności manualnej, ale mogą być również wygodne dla każdego, kto jest zapominalski i lubi nie martwić się o pamiętanie o tym, kiedy należy szczotkować zęby, lub dla każdego, kto po prostu lubi uczucie głębszej czystości.

 

Pierwszą rzeczą, o której musisz zdecydować, jest to, czy chcesz mieć elektryczną szczoteczkę do zębów, czy też elektryczną szczoteczkę z dozownikiem pasty do zębów. Pierwsze rozwiązanie jest idealne dla osób, które już używają szczoteczki manualnej i chciałyby się przestawić; drugie jest wygodniejsze (i nieco tańsze) dla osób, które mają już dobre nawyki i nie mają nic przeciwko trzymaniu pod ręką małej tubki pasty do zębów.

 

Kiedy już zdecydujesz się na swoją markę, jest wiele innych czynników do rozważenia. Jedną z największych decyzji jest to, czy chcesz szczoteczkę zasilaną akumulatorami, czy taką, która działa na baterie. Szczoteczki zasilane akumulatorowo są zazwyczaj droższe, ale mogą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ nie wymagają nowych baterii co kilka miesięcy lub można je znaleźć po niższej cenie.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie bastille.pl