Henna do włosów- jak ją stosować?

Henna to naturalny kolor włosów, który niektórzy stosują zamiast farb chemicznych. Należy jednak pamiętać, że henna nie farbuje włosów i nie zmienia ich koloru na stałe. Jest to raczej tymczasowa płukanka, która nadaje włosom subtelne i naturalne refleksy.

 

Henna może być stosowana zarówno na włosach dziewiczych, jak i poddanych zabiegom. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z henny, należy użyć szamponu oczyszczającego, aby usunąć z włosów wszelkie nagromadzone produkty przed nałożeniem henny. Następnie należy dać sobie dużo czasu na nałożenie henny i pozostawić ją na głowie przez kilka godzin. Im dłużej pozostawiasz go na, tym głębszy kolor będzie. Po pozostawieniu henny na włosach do 8 godzin, należy ją całkowicie spłukać ciepłą wodą i łagodnym szamponem.

 

Henna musi być zmieszana z ciepłą wodą, aby aktywować zawarte w niej cząsteczki barwnika. Ważne jest również, aby używać wody destylowanej lub filtrowanej, ponieważ woda z kranu może zawierać chemikalia i minerały, które zakłócają proces barwienia.

 

Po zmieszaniu henny, dobrze jest odstawić ją na około 15 minut przed nałożeniem, aby ostygła na tyle, abyś mogła ją zastosować.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie beasmetics.pl