Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to czas wielkiej ekscytacji, ale i stresu. Dla większości ludzi oznacza to, że będą musieli się szybko przeprowadzić, a posiadanie planu, co zrobić, jest ważne. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy wiesz, że masz zamiar się przeprowadzić, jest zacząć myśleć o logistyce. Gdzie się wybierasz? Jakie są daty? Kto pomoże Ci po drodze? Czy są jakieś specjalne rzeczy, które muszą się wydarzyć przed przeprowadzką?

 

Następną rzeczą na twojej liście rzeczy do zrobienia powinno być posortowanie rzeczy w twoim domu. Zacznij od przeniesienia rzeczy absolutnie niezbędnych: ubrań, przyborów toaletowych i innych przedmiotów, których wymiana byłaby niewygodna lub niemożliwa w przypadku ich utraty. Możesz także zacząć pakować kilka większych mebli, które byłyby zbyt trudne lub drogie do przeniesienia w jednym kawałku, jak stojak na telewizor lub centrum rozrywki.

 

Spójrz na wszystkie rzeczy, które będziesz musiał zabrać ze sobą, i zdecyduj, jak chcesz je spakować. Prawdopodobnie masz jakieś kartonowe pudła leżące w pobliżu z poprzednich przeprowadzek lub zakupów – jeśli tak, zbierz je dla reszty swoich rzeczy. W razie potrzeby możesz też kupić nowe pudła (przydadzą się na wiele rzeczy, gdy już zadomowisz się w nowym miejscu).

 

Więcej porad znajdziesz na stronie rockethome.pl