Jak utrzymać porządek w domu podczas remontu?

Pierwszym krokiem do utrzymania porządku w domu podczas remontu jest rozpoczęcie od początku. Zanim umieścisz pojedynczy gwóźdź w ścianie, rozważ wszystkie rzeczy, które należy przemyśleć i zrobić, aby utrzymać dom zorganizowany i czysty (tak, to będzie trudniejsze niż normalnie). Po pierwsze, będziesz chciał wziąć pod uwagę aspekt pyłu z remontu. Jeśli kiedykolwiek miał suchej zabudowy lub płyty gipsowo-kartonowej (lub dowolny rodzaj materiału ściennego) zainstalowany, wiesz, jak wiele pyłu i gruzu przychodzi wraz z nim. Drywall szczególności jest notorycznie tworzy drobny biały proszek, który może unosić się w powietrzu niezauważone, aż ląduje na coś i pozostawia swój znak, że nie było instalacji zrobić.

Aby ograniczyć pył, pierwszym krokiem jest zadbanie o przykrycie przedmiotów, gdy są one przenoszone z drogi; dotyczy to opraw oświetleniowych, obrazów, mebli – wszystkiego, co może zostać uszkodzone przez pracowników budowlanych lub ich narzędzia.

Po opadnięciu kurzu, odkurz wszędzie w granicach rozsądku. Istnieją obszary, które najlepiej zostawić w spokoju, dopóki nie będą mogły być odpowiednio wyczyszczone; obejmują one miejsca za grzejnikami lub pod szafkami, gdzie odkurzanie może uszkodzić przewody lub spowodować inne problemy. 

 

Więcej porad znajdziesz na stronie dladomatora.pl