Jak zużywać mniej energii w domu?

Jak oszczędzać energię w domu? Jestem pewien, że to pytanie zadaje sobie wielu z nas. To ważne, by zużywać mniej energii w domu, bo w ten sposób pomagamy środowisku. Ale jak mamy to zrobić?

 

Zaczniemy od sposobów, dzięki którym możesz oszczędzać energię bez podejmowania drastycznych środków. Po pierwsze, powinieneś odłączyć swoje urządzenia i kable, gdy nie są używane. Rzeczy takie jak ekspresy do kawy, telewizory i skrzynki kablowe pobierają prąd nawet wtedy, gdy są wyłączone. W rzeczywistości, pobierają one tak dużo prądu, że możesz wydać na nie nawet 30 dolarów rocznie, jeśli masz je podłączone przez cały czas.

 

Po odłączeniu urządzenia od prądu nie zostawiaj przewodu zwisającego z gniazdka – lepiej jest go zawinąć i przechować, aby przypadkowo nie został ponownie podłączony do gniazdka. Dzięki temu, gdy następnym razem będziesz chciał użyć urządzenia, nie będziesz musiał spędzać czasu na szukaniu kabla.

 

Co jeszcze mogę zrobić? Kup energooszczędną lodówkę. Według Energy Star, lodówki o pojemności 20 cali lub mniejszej zużywają około 75% mniej energii niż standardowe modele. 

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie uporzadkowane.pl