Jakie gadżety warto kupić dla swojego psa?

Psy są zawsze chętne do dobrej zabawy. Dlatego właśnie istnieje tak wiele zabawnych gadżetów i akcesoriów dla psów, od klasycznej piszczącej zabawki po wszechobecną wyrzutnię piłek Chuck It (lub podobną). Tutaj przyjrzymy się niektórym gadżetom i akcesoriom, które mogą sprawić, że życie twojego psa będzie łatwiejsze (i bardziej rozrywkowe).

 

Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć, jest to, czy twój pies potrzebuje dodatkowej stymulacji. Jeśli zawsze drapie w drzwi lub kopie na podwórku, zdobycie zabawki typu Kong lub kartonu ze smakołykami w środku pomoże mu spalić trochę energii. Nie należy jednak przesadzać – jeśli pies jest już znudzony, dodawanie kolejnych zabawek niewiele mu pomoże.

 

Poza tym, zabawki stanowią ogromną część życia każdego psa. Agresywne gryzaki potrzebują oczywiście niezniszczalnych zabawek, które wytrzymają ostre zęby. Psy, które szukają rozrywki na kilka minut, powinny mieć miękkie zabawki, które wytrzymają dłużej niż godzinę lub dwie. Skrzypiące zabawki są znane od zawsze, ale nie muszą być złe – dźwięk może być bardzo kuszący i psy uwielbiają za nimi ganiać.

 

Pomocne mogą być również zabawki uspokajające. Niektóre psy są nadmiernie pobudzone przez uczucia.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie funokay.pl