Kryptowaluty- co warto wiedzieć?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o kryptowalucie, jest to, czym jest. Kryptowaluty są wirtualnymi walutami, które opierają się na matematycznym szyfrowaniu i wykorzystują kryptografię do zabezpieczania transakcji i kontrolowania tworzenia nowych jednostek. W najprostszych słowach kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain, która zapobiega podwójnemu wydawaniu tokenów lub monet.

 

Najbardziej godną uwagi kryptowalutą do tej pory jest Bitcoin, który został stworzony w 2009 roku przez tajemniczego twórcę (twórców), który używał pseudonimu Satoshi Nakamoto. Stworzono ograniczoną liczbę Bitcoinów i rozdano je innym osobom, które pomogły w rozwoju i rozpowszechnieniu tej cyfrowej monety. Gdy więcej osób zaczęło używać Bitcoina, jego wartość wzrosła, co spowodowało wzrost jego popularności i odpowiedni wzrost popytu na Bitcoiny. Obecnie dostępnych jest wiele walut cyfrowych, które różnią się od siebie cechami. Jednak te cyfrowe waluty nie są kontrolowane przez żaden centralny organ lub rząd; dlatego są uważane za waluty zdecentralizowane.

 

Oprócz tego, że są zdecentralizowane, waluty te są również anonimowe, ponieważ tożsamość użytkownika nie jest powiązana z jego kluczem publicznym (adresem, na który można wysłać Bitcoiny). Brak centralnego organu regulującego je oznacza również, że nikt nie zmusi Cię do ujawnienia jakichkolwiek informacji o sobie, gdy będziesz chciał kupić lub sprzedać swoje monety na platformie wymiany kryptowalut. 

 

Podobne artykuły ze sfery finansowej, znajdziesz na stronie finanseweb.pl