Obrazy w salonie- jak stylowo ozdobić mieszkanie?

Kiedy urządzasz swoje mieszkanie, istnieją dwa rodzaje obrazów, które możesz umieścić na ścianach: duże i małe. Oba mają swoje plusy i minusy.

 

Duża sztuka zajmuje czołowe miejsce w przestrzeni. To jest to, co ludzie zauważają jako pierwsze, gdy wchodzą, i przyciąga wzrok, gdy poruszają się po pokoju. Jeśli jednak powiesisz coś dużego i pięknego, może to być zbyt wiele dla mniejszego pokoju. Wybierając duży obraz, gdy próbujesz zachować minimalizm, możesz sprawić, że przestrzeń będzie przepełniona. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli twoje dzieło ma dużo koloru lub tekstury, jak obraz z dużą ilością pociągnięć pędzla lub rzeźba, która jest wykonana z materiałów, które łapią światło i odbijają je w różnych kierunkach. To samo dotyczy dzieł o odważnych kształtach – duży kawałek grafiki może sprawić, że cały pokój będzie wyglądał na zajęty, jeśli będzie zbyt mocno kontrastował z innymi elementami w pokoju, które są bardziej subtelne.

 

Małe elementy to świetny sposób na udekorowanie salonu bez przytłaczania go. Są one również świetne do dodawania charakteru do gołych przestrzeni, dając im ciekawy punkt centralny lub po prostu kilka dodatkowych szczegółów, aby przyciągnąć twoje oko wokół pokoju. Sprawdzają się w każdym rodzaju mieszkania – dużym czy małym, umeblowanym czy nieumeblowanym.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie propertylook.pl