Salon z aneksem kuchennym- jak zaaranżować?

Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, jeszcze ważniejsze staje się maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Twój salon może nie jest szczególnie duży, ale to nie znaczy, że nie możesz znaleźć sposobu, aby uczynić go zarówno funkcjonalnym, jak i wygodnym. Oto kilka wskazówek, jak urządzić salon z aneksem kuchennym.

 

-Pamiętaj, że Twoja kuchnia będzie znajdować się wzdłuż jednej ściany, więc reszta przestrzeni jest przeznaczona dla Twojej strefy dziennej. Upewnij się, że zostawiasz wystarczająco dużo miejsca na wygodne siedzenie i zabawę.

 

-Stwórz dwa obszary: jeden do relaksu i oglądania telewizji, a drugi do gotowania. Możesz stworzyć ten podział umieszczając kanapę lub loveseat przy jednej ścianie, a następnie umieszczając stół i krzesła wzdłuż drugiej strony pokoju. Następnie umieść swój aneks kuchenny na ścianie pomiędzy tymi dwoma obszarami. Możesz również ustawić półki na książki lub inne meble wzdłuż tej ściany, jeśli jeszcze czegoś tam nie ma.

 

-Umieść mniejsze przedmioty tam, gdzie będą wygodne do gotowania, np. talerze i miski w pobliżu zlewu oraz blat w pobliżu kuchenki lub piekarnika.

 

-Użyj dużego stołu lub długiej komody do przechowywania większych przedmiotów, takich jak garnki, patelnie i naczynia do serwowania. 

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie calmmy.pl